Tehlike ortadan kaldırılıyor | Şampiyon İrlanda Yolcusu | TSO, TOBB EĞİTİMİNE KATILDI | KAMPANYAYA KATILIM ÇAĞRISI… | BAHAR ALERJİSİ KAPIYI ÇALIYOR | TURPÇU VE DERTLİ EREĞLİ’YE GELDİ | GAZETECİLER DERNEĞİNDEN JANDARMA KOMUTANINA ZİYARET.. | AK PARTİ GÖREV DAĞILIMINI YAPTI | MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI | Karabük Belediyesi Yeni Parklar ile Yeşil Alanları Çoğaltıyor |

Bugün 21.02.2018

CHP Kdz. Ereğli İlçe Yönetimininin çalışmalarını sizce nasıl?

Seçenekler
Halil Posbıyık
Dr. Hüseyin Uysal
Dr. Recep Erdoğan
Mevlüt Özdemir

Sonuçları Göster

Tekil (Bugün) 92
Toplam 7726041
En Fazla 101842
Ortalama 2183
.: Yazarlar :.

 
Kılıçdaroğlu Van’da vekiller Bartın’da
03/11/2011 - 14:49

Güngör Yavuzaslan

Bartın güzel coğrafya gelenimiz, gidenimiz çok olur.İ nkumumuz, Amasramız, balığımız , salatamız güzeldir.Turistik gezilerin dışında siyasi ve ticari gezilerde ilimize düzenlenir.Vanda deprem oldu.Türkiye kenetlendi ve Van’a yardıma koştu.Başbakan Erdoğan  ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu deprem bölgesine giderek bizzat yardım çalışmalarını yakından takip ettiler.Canlar yandı.Tüm Türkiye yas tutarken ilimize CHP heyeti geldi. CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ve ev sahibi sıfatıyla CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya 3 milletvekili olarak bir dizi ziyarette bulundular.

Bartın Muhtarlar Derneği, Şehit Aileleri, Ulus ve Amasra Belediyeleri, Genç İşadamları Derneği ve Bartın merkezde esnaf ziyaretleri. Elbette son günlerde yaşanan terör olayları(gerçi artık her gün yaşanır oldu) ve şehitlerimizin ardından elbette şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaret etmek lazım. Aslında her zaman, her fırsatta gitmek lazım.Öyle başka ziyaretlerin arasına sıkıştırmak doğru değil.

Van yıkılırken gezi olmaz

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya eleştiriye açık bir siyasetçi değil. CHP genel merkezinde yönetici konumunda olan, halkın desteğini alarak TBBM çatısı altında görev yapan herkes ülke ve dünya dengelerini iyi gözetecek. Bartın ziyareti Vanlıların yaraları sarılana kadar ertelenebilirdi. Tüm Türkiye’nin kenetlendiği bir anda toplum önünde yürüyenler bazı dengeleri iyi analiz etmelidir. Güzel yurdumuzda hiç kimsenin burnu kanamasın. Ama ülkemiz bir deprem ülkesi. Bartın’da Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde. Bizde depremi yaşamış bir iliz. Bu acıları en iyi biliriz.

Bartın gezisi parasını Van’a yollasaydınız

Bartın Van depremine gereken duyarlılığı gösteremedi. İstanbul, Ankara, İzmir komşu ilimiz Karabük’te Türkiye’nin birçok yerinde yardım için çalışmalar yapılırken Bartın’dan ses çıkmadı. İlk anda, ilk acıda orada olmamız gerekirdi. Şimdi devlet yardım ediyor, Kızılay, Afet işleri, asker, polis orada diyebilirsiniz. Biz Bartın’ı sorduk. Sana soruyorum yaşadığım kent Bartın. Sen seli afeti yaşamış bir kentsin. Neden duyarsız kaldın. CHP heyetinin Bartın gezisi Bartın’da birinci gündem maddesi olmamalıydı. Bugün gazete başlıklarında’’BARTIN VAN’A SEFERBER OLDU’’ başlığını görmek isterdik.

CHP’liler

Bartın’a gelen CHP heyeti gezi maliyetini keşke Van’a yollasaydı. Şimdi biz gerekeni yaptık. Genel başkanımız Van’a gitti diyebilirsiniz. Sizin Bartın gezinizi iptal edip Van’a yapacağınız destek geceyi sokakta geçiren bir aileyi ısıtabilirdi. Yemeği, suyu olmayan bir depremzedeye aş olabilirdi. Bir aileye battaniye, bir yaralıya ilaç olabilirdi. Ama CHP heyeti böyle bir denge gözetmedi. Bol gezi, bol fotoğraf ve gazete başlıklarında CHP heyeti Bartın’daydı.Yine TBMM çatısı altında görev yapan Van depremine gerekli duyarlılığı göstermeyen tüm vekilleri kınıyorum.

Van sınavında başarılı mıyız?

Türkiye şu soruyu kendine sormalı. Van’da yaşanan deprem sonrası acil müdahale, kurtarma, yardım çalışmalarında ne kadar başarılı olduk. Devlet iyi koordine olabildi mi? Bu soruları kendimize sormalıyız. Eğer gerekli yardımın yapılamamasından hayatını kaybeden, zarara gören varsa bunun sorumlusu kim? Hesabı kime sorulacak? Yoksa öncekiler gibi mi olacak?

GÜNGÖR YAVUZASLAN


2240

 

Yorum Ekle

Yazdır
 

YORUMLAR

ZEHRANET

YAZARIN DİĞER YAZILARI

©

03/11/2011 - 14:49 Kılıçdaroğlu Van’da vekiller Bartın’da

©

19/08/2011 - 18:35 Bartın’da Sivil Toplum İnisiyatifi

©

11/08/2011 - 12:24 BENİM KURUÇAŞİLEM

©

11/08/2011 - 12:21 2011 Ramazanında Dünya hali

©

11/08/2011 - 12:12 KENT VE IRMAK
 

 
eXTReMe Tracker

©2007 Bütün Hakları Saklıdır...
Tasarim : Canliyayin.Org