Şampiyon İrlanda Yolcusu
Türkiye Şampiyonu olan Hasibe Eylül Elmas tekrar milli takım kadrosunda yerini aldı
03/08/2015

Isparta da yapılan Kick Boks Türkiye şampiyonasında rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonu olan Yeşil Bartın Spor Kulübü sporcusu Hasibe Eylül Elmas Kasım ayında İrlanda’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında büyük bayanlar Light Contact disiplini 65 kg sıkletinde ülkemizi temsil edecek.

Türkiye Şampiyonasının son günü 30 Temmuz 2015 Perşembe günü toplanan federasyon teknik kurulları Milli takım asil kadrosunu belirledi ve Bartınlı sporcu Hasibe Eylül Elmasın Türkiye’yi, Kasım ayında İrlanda da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında Milli takım asil kadrosunda temsil etmesi kesinleşti.

Elmas çalışmalarına aralıksız devam edecek. Ayrıca Kasım ayına kadar yapılacak olan Milli takım kamplarına katılarak performansını yükseltecek.

Antrenörü Hulisi Elmas “Herkes tatil yaparken Eylül antrenman yapacak. Bu iş çok büyük emek, çok büyük fedakârlık yapmayı gerektirir. Arkadaşları televizyon seyrederken, kafelerde otururken o antrenman yapmak zorundadır. Herkes şu atasözünü iyi bilmelidir, HİÇ BİR BAŞARI RASTLANTI DEĞİL, YOĞUN BİR ÇALIŞMANIN ESERİDİR. Bu disiplinli çalışmaların ve Türk ulusunu Avrupa ve Dünya devlerinin karşısında başarıyla temsil etmenin bu devlerin karşısında ezilmeden mücadele etmenin hatta Şampiyon olarak istiklal marşını tüm dünyaya dinletmenin onurunu gururunu bu Millete yaşatan her sporcunun birer kahraman muamelesi görmesi gerekmektedir. İnşallah bu dünya şampiyonasında bu duyguları Ülkemiz insanlarına ve Bartın halkına tekrar yaşatacağız” şeklinde açıklamada bulundu.