BELEDİYE EKİPLERİ ALT YAPI TEDBİRLERİ ALIYOR
Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdülrüğü’ne bağlı ekiplerle yağışlı havalara tedbir olarak mahallelerde ve kent merkezinde bulunan alt yapı kanallarını ve mazgalları temizleyerek suların hızlı deşarjını sağlamak için çalışma başlattı.
10/09/2014

Çalışmayla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın yağmursuyu deşarj ünitelerini suların taşıdığı toprak taş ve çeşitli atıklar dolayısıyla tıkanmaması için her yağmur sonrasında temizlediklerini söyledi.
Akın açıklamasında, “Mahallelerimizde ve kent merkezinde taşkın ve su birikmelerini önlemek için mazgallara yağmur sularının taşıdığı taş ve toprak benzeri maddeleri temizliyoruz. Bu şekilde atık suların hızlı deşarjını sağlayıp vatandaşlarımızın mağdur olmasını önlüyor yaya ve taşıt ulaşımında yaşanabilecek sıkıntıların ve su baskınlarının önüne geçiyoruz. Bu çalışmayı her yağmur sonrasında düzenli olarak yapıyoruz fakat Son Bahar aylarına girmiş olmamız sebebiyle yağışlı havaların daha çok olacağı bilinciyle çeşitli inşaat malzemesi ve çöp atıkları dolayısıyla da tıkanabilecek mazgallarımızı kontrolden geçirip temizliyoruz. Alt yapısı ve üst yapısıyla huzurlu bir kent olmak için ne gerekirse yapıyoruz” dedi.