KEAL Mezunlar Buluşması..
Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Mezunlar Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mezunlar Günü bu yıl 17 Mayıs Cumartesi günü, geçtiğimiz hafta Soma’da yaşanan maden kazasının ardından program içeriği değiştirilerek gerçekleşti.
22/05/2014

KEALMED, Her yıl ülke dışından ve farklı şehirlerden KEAL mezunlarının bir araya geldiği ve belirli sayıda ihtiyaç sahibi korumalı öğrenciye destek amacı ile gerçekleştirilen Mezunlar Buluşmasında bu yıl 200den fazla konuğunu, yıllar önce aynı sıraları paylaştıkları okullarında ağırladı.
Gün içinde Anadolu Lisesi’nde şehir dışından gelen konukların yaşadığı trafik sorunu nedeniyle 1 saat geç başlayan program, Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları, yıl içerisinde hayatlarını kaybeden eski KEAL öğretmenlerinden Sn.Galip Baysal, Sn.Fethi Sarıyerli ve hafta içerisinde Manisa’nın Soma ilçesinde şehit olan maden işçilerinin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Aykut ATEŞ; ardından okul eski öğretmenleri, okul yönetimi, vakıf yönetimi ve mezunlara yaptığı konuşmasında, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan kazanın ardından hayatını kaybeden şehitlerimiz ve geride kalan aileleri için KEAL Ailesi olarak büyük üzüntü içinde olduklarını ve bu tür elim kazaların bir daha yaşanmamasını umut ettiklerini belirtti.
Tarihi aylar önce duyurulan ve özellikle yurtdışı ve yurt içinden çok sayıda mezunun yılda bir kez gerçekleşen bu özel günde, korumalı öğrencilere destek amacı ile bir araya gelmek için büyük özveri ile burada olduklarını ve bu nedenle olağanüstü toplanıp onur konuğu mezunlarla da görüşerek programı ertelememe kararı aldıklarını açıkladı.. Özellikle Yönetim Kurulumunun ve mezunların kararı ile her yıl kapsamlı kutlamalar ile gerçekleşen akşam programının içeriğinin iptal edilerek, öğretmenlerin ve mezunların bir araya geldiği sade bir program tertip edildiğini belirtti.
2013 Mayıs ayında değişen yönetim kadrosunu tanıtan ve dernek çalışmalarından bahseden Aykut ATEŞ, dernek mezunlarının aidat ve bağışları ile toplanan bütçe ile belirli sayıda Korumalı öğrenciye destek olduklarını, bu konuda KEAL mezunlarının bu yıl daha duyarlı olacağına inandığını belirtti. Ardından bu yıl 30, 25, 20, 15, 10 ve 5. yıllarını dolduran ve onur konuğu olan 1984, 1989, 1994, 1999, 2004 ve 2009 mezunlarına madalyaları ve katılım belgeleri takdim edilirken, daha sonra mezunlara Ereğli Pidesi ikram edildi.
Program kapsamında, geçtiğimiz Eylül ayında hayatını kaybeden KEAL eski öğretmenlerinden Basketbol Koçu Sn. Galip BAYSAL anısına bir mini basketbol turnuvası yapılırken, bu organizasyonun önümüzdeki yıldan itibaren daha kapsamlı gerçekleştirileceği belirtildi.
Ayrıca akşam yemeğinde Büyük Anadolu Otelde bir araya gelen KEAL mezunları, 200’den fazla kişinin katıldığı geceye maden şehitleri anısına saygı duruşu ile başlarken, gecenin onur konuğu olan 1984 mezunlarının hazırladığı sunumun ardından, mezunlar derneği tarafından kendilerine takdim edilen plaketlerin verilmesi programı sonlandırdılar.
Yönetim Kurulu Başkanı Aykut ATEŞ; “KEALMED olarak bugün beklediğimizin üstünde mezunumuzu ağırlamaktan onur ve gurur duyuyoruz. Korumalı öğrencilerimizin için gerçekleştirdiğimiz ve anlamı büyük olan bu geceye karşı duyarlılığınız için kendim ve ekibim adına tekrar teşekkür ediyorum. KEAL Mezunu Olmak Ayrıcalıktır.” şeklinde konuşurken, gece sonunda eski mezunların yaptıkları bağışlar ile belirli sayıda korumalı öğrenci için destek toplandığı belirtildi.