Akbıyık ‘Radyo Karaelmas’ın konuğu oldu
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Bülent Ecevit Üniversitesinin sesi Radyo Karaelmas’ta canlı yayına katıldı.
06/03/2014

BEÜ Zonguldak Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencilerinden Yılmaz Karafakılı, Buse Avcı ve Taner Çelik’in sorularını yanıtlayan Akbıyık, gazetecilerin eğitim ve tecrübeyi bir arada bulundurarak, mesleğe adım atmalarının çok daha doğru olacağını söyledi. Derya Akbıyık, Radyo Karelmas’ın yayın hayatına başlamasıyla burada öğrencilerle buluşma imkanıkazandıklarını söyleyerek, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür etti.

“GAZETECİLİKTE EĞİTİM VE TECRÜBE ÇOK ÖNEMLİ”

Gazeteciliğin çok özel bir meslek olduğunu ve gazetecilik yapmak isteyen gençlerin kendilerini her alanda yetiştirmiş olması gerektiğini belirten Derya Akbıyık, “Benim gazetecilik alanında bir eğitimim yok. Ancak bu işi yaptığım süre içerisinde kendimi geliştirmek adına her şeyi yaptım. Seminerlere ve eğitimlere katıldım. Bugün İki gazetesi bulunan ve üç gazeteye her gün köşe yazısı yazan bir cemiyet başkanıyım. Meslekteki yıllarımla beraber deneyim kazandım” dedi.

“MESLEKTE EĞİTİMLİ KİŞİLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Gazeteler ve gazeteciler için cemiyetin olanakları hakkında konuşan Akbıyık,sekiz yıldır bu görevi yaptığını ve görevi süresince çok şey değiştirdiğini de söyledi.Gazetecilerin kimliği olan sarı basın kartının önemini de anlattı. Son olarak meslekle ilgili bölümlerde okuyan ve mesleğe ilgi duyan öğrencilere çok ihtiyaç olduğunu belirtti veBEÜ RektörüProf.Dr. Mahmut Özer’e basınla ilgili Radyo Televizyon Programcılığı gibi önemli bir bölümü üniversite bünyesine kattığı için teşekkür etti.