Kaynarca’ya dev su hattı
Bartın Belediyesi, Orduyeri Mahallesi Kaynarca Caddesi’nde yeni yerleşim alanlarının su ihtiyacını karşılamak için 1500 Metrelik bir ana hat daha döşemek üzere hummalı bir çalışma başlattı.
29/01/2014

Belediye Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, başlatılan çalışma kapsamındaKaynarca Caddesi’nin Dallıca mevkii’ne yakın bir noktadaki yeni binalar için Hürriyet Mahallesi ana su hattından itibaren yeni bir su hattı oluşturuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, TOKİ’nin de su ihtiyacını karşılayan ana hat üzerinden alınan yeni hattı 1500 Metreden fazla olacak şekilde hesapladıklarını bu hatla ileride yaşanabilecek taleplere de anında yanıt verilebileceğini söyledi.

Akın açıklamasında „Bartın’ımızın gelişmesi,daha güzel daha modern bir kent olması ve vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştıran tüm unsurlarla donatılması için tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda, şehrin en uzak noktalarına kadar hizmet götürüyor herkesin hizmetlerimizden eşit ölçüde ve kesintisiz şekilde istifade etmesine olanak sağlıyoruz.

Bu çerçevede Hürriyet Mahallesi altındaki TOKİ binalarınında su ihtiyacını karşılayan ana hattımızdan 125’lik kırılmaya dayanıklı esnek PVC borular kullanarak yeni bir hat daha oluşturuyoruz. Bu hatla yeni yerleşim alanlarının ve bu alanlarda oluşacak meskenlerin su ihtiyacını karşılamayı amaçlıyoruz.

Ekiplerimiz 1500 metre boyunca bir taraftan iş makinelerimizle kazı çalışması yaparak boruları döşerken bir taraftanda açılan noktayı kapatıp tesviye ederek yeniden düzenleyecek.

Hattı uzun ve esnek borularla oluşturuyoruz. Böyle yapmaktaki amacımızise vatandaşa ait parsellerden değil imar yollarımız üzerinden geçmek zorunda olmamız ve İleride yaşanabilecek talepleride karşılayıp üzerinden geçen ağır tonajlı araç veya heyelan gibi sebeplerden en az düzeyde etkilenmesini sağlamaktır. Bu sayede bu mevkiideki alt yapı çalışmalarımız da tamamlandığında uzun yıllar sıkıntısızca hizmet verecek önemli bir çalışmayı daha hayata geçirmiş olacağız“dedi.