SBD FESTİVAL PROGRAMI
28-29-30 Haziran 2013 tarihlerinde 20. Yaşını kutlayacak olan Kdz. Ereğli Uluslar arası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali programı belirlendi.
15/06/2013

Festival Programı şu şekilde:
28 HAZİRAN 2013 CUMA

11:00 Çocuk Filmi Gösterimi
KARAYEL Film
Yer: AKM Sinema Salonu

11: 30 “Naht Eserleri Sergisi “
Yalçın Akın
(Kdz Ereğli Kent Konseyi)
Yer: Abdi İpekçi Sergi Salonu

11: 45 Makbule Can Resim Sergisi
(Gümeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği )

“Bir Hediyelik Eşya Al , Kdz Ereğli’yi An” isimli hediyelik eşya yarışması sergisi
(Kdz Ereğli Kent Konseyi )

Halk Dansları Gösterisi- Letonya

Yer: Yaşlılar ve Gençler Evi

12:15 Saltanat Kayıkları, Kalyonlar ve Gemi Maketleri Sergisi
Yusuf Akmeşe
(Gazi Alemdar Yaptırma ve Yaşatma Derneği)

Mozaik Sergisi
Önder ÖZTEKE

Yer : Alemdar Müze Gemisi Hizmet Binası

12:30 Tanıtım ve Tekstil Stantlarının Açılışı
Yer: Kahverengi Cafe karşısı otopark alanı

Kıbrıs Mor Menekşe Kadın Derneği

Bisikletliler Derneği ( BMX Bisiklet Show)

Turizm Elçileri Derneği

Bisikletsevenler Derneği



13:00 Kan Bağışı Kampanyası
KIZILAY
Yer : Alemdar Müze Gemisi Alanı

13:00 Cumhuriyet Halk Evi Sergi Açılışları

Resim Sergisi “ HASRET’im”
Emine İlkkutlu İzdar

Halk Eğitim Merkezi Resim ve El İşi Kursiyerleri Sergisi

Yer: Cumhuriyet Halk Evi


13:45 AKM Sergi Açılışları

20. Yıl Sergisi
Prof.Dr. Erol Özden- Doç Dr Mehmet Alagöz - Dr.Şerif Günyar - Güner Yener - Seymen Erbayoğlu - Öğrt. Üyesi Nejat Çelik - Salih Keleş - Uğur Durak - Cemal Güney - Ufuk İbrahimoğlu
(Kdz Ereğli Sanat Kurumu Derneği )
Yer: AKM Osman Zeki Oral Sergi Salonu

Uluslar arası Sevgi Barış Dostluk Resim Çalıştayı
Kdz Ereğli Belediyesi
(Proje Koordinatörü Adnan Turan)
Yer : AKM Vedat Can Sergi Salonu

14:00 Yöresel Ürünler Sergisi Açılışı
Yer : Yöresel Evler

15:00 Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Gösterileri
Letonya- Yunanistan-Ukrayna- Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Ekibi Hafize Erdoğan - Kdz. Ereğli Belediyesi - Gülüç Vesile Dikmen İlköğretim Okulu - Kız Teknik ve Meslek Lisesi
Yer: Amfi Tiyatro

18:00 Festival Korteji
TED Koleji Bandosu eşliğinde
Başlangıç Noktası: Ereğli Lisesi Bahçesi


19:00 Festival Açılışı
Yer: Anıt Önü Sahne

19:30 Gösteri Uçusu
SOLO TÜRK
Türk Hava Kuvvetleri F16 Gösteri Uçağı
Yer : Amfi Tiyatro Sahil Bandı

20:45 Konser
Mustafa Bozkurt
O Ses Türkiye Birincisi
Yer: Anıt Önü Sahne

21:15 Konser
Teoman
Yer: Anıt Önü Sahne

22:45 Sevgi Barış Dostluk Ödül Töreni
Prof. Dr. Mehmet HABERAL
Zonguldak Milletvekili
Yer: Anıt Önü Sahne

23:00 Konser
Sibel CAN
Yer: Anıt Önü Sahne

**Gece boyunca LAZER GÖSTERİLERİ ve konserler sonrası HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ gerçekleştirilecektir.
29 HAZİRAN 2013 CUMARTESİ

09:00 Tarihi ve Turistik Yerler Gezisi
Kdz. Ereğli Tarih, Doğa ve Kültürünü Yaşatma Derneği
Hareket Noktası: Belediye Önü

11:00 Gezi
Bayat Köyü çocukları ve kadınlarının Soroptimist Derneği’nin misafiri olarak gün boyunca festival etkinliklerine katılmaları



12: 00 Satranç Turnuvası
EVEDER
Yer: Cumhuriyet Halkevi

12: 00 Konferans
Monfalcone Belediyesi - Kdz Ereğli Belediyesi
IT Girişimi Türkiye Projesi Tanıtım Toplantısı
Yer: AKM Küçük Nikah Salonu

13:00 Uçurtma Şenliği
Letonya- Yunanistan-Ukrayna- Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Ekibi Hafize Erdoğan- Kdz. Ereğli Belediyesi - Kız Teknik ve Meslek Lisesi
Yer: Kestaneci Mahallesi- Radar Mevkii Uçurtma Tepe

13:00 Briç Turnuvası
Briç İhtisas Kulübü
Yer : Erdemir Mühendisler Derneği

13:30 KONSER
İzmirlioğlu Huzurevi Türk Sanat Müziği Topluluğu
Yer : Cehennemağzı Mağarası

14:00 Söyleşi
Nihal KIZIL
“Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Güncel Olaylar Karşısındaki Tavrı “
(Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği)
Yer : AKM Küçük Nikah Salonu

14:00 Pop Müzik Konseri
Grup TUZ
Yer: Amfi Tiyatro

14:30 Çocuk Animasyon Gösterisi
Kdz Ereğli Teknikerler Derneği- Sole Ajans
Yer: Amfi Tiyatro

15:00 Pop Müzik Konseri
Grup APOLLON
(Gümeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği )
Yer: Amfi Tiyatro

15:00 Söyleşi ve İmza Günü
Ferhan TOPÇU
( Kdz Ereğli Kent Konseyi)
Yer : Kdz Ereğli Kent Konseyi

15:00 Hayvan Barınağına Ve Kanatlı Hayvan Parkına Gezi
Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü
Yer: Kdz. Ereğli Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve
Rehabilitasyon Merkezi & Cumhuriyet Halkevi

15:00 Motorsikletle Şehir Turu
Kdz Ereğli Motorcular Derneği
Güzergah : Köseağzı Kamp Alanı - Anıt Park

15:30 Çocuk Animasyon Gösterisi
Kdz Ereğli Teknikerler Derneği - Sole Ajans
Yer: Amfi Tiyatro

16:00 Canlı Seramik ve Heykel Performansı
Şerif Günyar – Turnette Seramik Yapımı
Güner Yener – Heykel Yapımı
Yer : Alemdar Müze Gemisi Önü

16:00 Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Gösterileri
Letonya- Yunanistan-Ukrayna- Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Ekibi Hafize Erdoğan- Kdz. Ereğli Belediyesi - Gülüç Vesile Dikmen İlköğretim Okulu - Kız Teknik ve Meslek Lisesi
Yer: Amfi Tiyatro

16:00 Söyleşi-Şiir Dinletisi
İclal AYDIN
Yer: Cehennemağzı Mağarası

17:00 Briç Turnuvası Ödül Töreni
Briç İhtisas Kulübü
Yer : Erdemir Mühendisler Derneği

17:30 Pop Müzik Konseri
Grup “ONLAR”
Yer: Amfi Tiyatro


20:45 Konser
Ayda MOSHARRAF
(O Ses Türkiye Finalisti)
Yer: Anıt Önü Sahne

21:30 Konser
GÜLŞEN
Yer: Anıt Önü Sahne

22:45 Sevgi Barış Dostluk Ödül Töreni
Ruhi CÖBEKOĞLU
Kdz Ereğli Eski Belediye Başkanı
Yer: Anıt Önü Sahne

23:00 Konser
MURAT BOZ
Yer: Anıt Önü Sahne

**Gece boyunca LAZER GÖSTERİLERİ ve konserler sonrası HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ gerçekleştirilecektir.
30 HAZİRAN 2013 PAZAR
08:00 Trekking- Doğa Yürüyüşü
ERİDAK(Ereğli İtfaiyecileri Arama Kurtarma Derneği)
Yer: Gümeli Bacaklı Yaylası (1630m)
Not :Saat 08:00’da Belediye önünden hareket edilecektir.
Kayıt için 20 Haziran tarihine kadar 0 532 260 72 89 no.lu
telefondan Uğur Özcan’la irtibata geçiniz.

11:00 Bisiklet Gezisi
Bisikletsevenler Derneği
Parkur: Çarşı Merkez- Kestaneci Mah. Yeni Piknik Alanı
Hareket Noktası : Anıt Önü

11:00 Çocuk Filmi Gösterimi
KARAYEL Film
Yer: AKM Sinema Salonu

12: 00 Satranç Turnuvası
EVEDER
Yer: Cumhuriyet Halkevi
13:00 Piknik
Letonya- Yunanistan-Ukrayna- Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Ekibi Hafize Erdoğan - Kdz. Ereğli Belediyesi - Kız Teknik ve Meslek Lisesi
Festival Yürütme Kurulu
Yer: Kestaneci Mahallesi Yeni Piknik Alanı

13:30 Çocuk Drama Tiyatrosu
Başaran Etüd Merkezi
Yer : Amfi Tiyatro

14:00 Semah Gösterisi
Alevi Kültür Derneği
Yer : Cehennemağzı Mağarası

14:30 Rock Konseri
Grup Dip Ses
Yer : Amfi Tiyatro

15:00 Ödüllü Çocuk Yarışmaları- Dans Gösterisi
Başaran Etüd Merkezi
Yer : Amfi Tiyatro

15:00 Yelken Yarışları Ödül Töreni
Türkiye Yelken Federasyonu Zonguldak İl Temsilciliği
Yer: Erinç ÖZDAMAR Yelken Tesisleri

15:30 Kardeş Kent Protokolü İmza Töreni
Jinhua (Çin) – Kdz Ereğli
Yer : AKM Küçük Nikah Salonu

16:00 Söyleşi ve İmza Günü
Canan Tan
Yer : Cehennemağzı Mağarası

16:00 Ulusal ve Uluslararası Halk Dansları Gösterileri
Letonya- Yunanistan-Ukrayna- Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları Ekibi Hafize Erdoğan- Kdz. Ereğli Belediyesi - Gülüç Vesile Dikmen İlköğretim Okulu - Kız Teknik ve Meslek Lisesi-Ardahanlılar Der.Ardahan Yöresi Halk O.E.
Yer : Amfi Tiyatro

17:00 Satranç Turnuvası Ödül Töreni
EVEDER
Yer: Cumhuriyet Halkevi

17:30 Pop Müzik Konseri
Eski Bando
Yer : Amfi Tiyatro

17:30 Açıkhava Sergisi Açılışı
Ulusal Sevgi Barış Dostluk Resim Çalıştayı
Kdz Ereğli Belediyesi – Sanat Kurumu Derneği
Yer : Yalı Caddesi

18:00 Söyleşi ve İmza Günü
Esra Erol
Yer: AKM Sinema Salonu

20:30 Bateri Show
Baha
(Yetenek Sizsiniz Türkiye Finalisti )
Yer: Anıt Önü Sahne

21:00 Konser
ATHENA
Yer: Anıt Önü Sahne

22:30 Konser
Tarkan
Yer: Anıt Önü Sahne

Sevgi Barış Dostluk Ödül Töreni
TARKAN

**Gece boyunca LAZER GÖSTERİLERİ ve konserler sonrası HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ gerçekleştirilecektir.

DİP NOT
• Festivalin sunuculuğunu ünlü sunucu ECE ERKEN yapacaktır.
• Kortej yürüyüşüne Yetenek Sizsiniz yarışması finalisti Baha ve O Ses Türkiye Yarışması birincisi Mustafa Bozkurt katılacaktır.