Tehlike ortadan kaldırılıyor | Şampiyon İrlanda Yolcusu | TSO, TOBB EĞİTİMİNE KATILDI | KAMPANYAYA KATILIM ÇAĞRISI… | BAHAR ALERJİSİ KAPIYI ÇALIYOR | TURPÇU VE DERTLİ EREĞLİ’YE GELDİ | GAZETECİLER DERNEĞİNDEN JANDARMA KOMUTANINA ZİYARET.. | AK PARTİ GÖREV DAĞILIMINI YAPTI | MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI | Karabük Belediyesi Yeni Parklar ile Yeşil Alanları Çoğaltıyor |

Bugün 24.01.2018

CHP Kdz. Ereğli İlçe Yönetimininin çalışmalarını sizce nasıl?

Seçenekler
Halil Posbıyık
Dr. Hüseyin Uysal
Dr. Recep Erdoğan
Mevlüt Özdemir

Sonuçları Göster

Tekil (Bugün) 568
Toplam 7674358
En Fazla 101842
Ortalama 2185
 
“Halkın Neriman Ablası”
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık, yoğun geçen 3 Mayıs Salı gününü mahalle ve köy ziyaretleriyle tamamladı. Günün son ziyaret durağında Yazıcılar Köyü’ne giden Posbıyık’ı karşılayanlar, gece saatleri olmasına rağmen toplantının gerçekleştirildiği alanı bayram yerine çevirdi.

06/05/2011

12 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek Genel Seçimler’de Zonguldak’ın en iddialı isimlerinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık, 3 Mayıs 2011 Salı gecesi bir mahalle ile iki köyü birden ziyaret ederek günün seçim çalışmalarını tamamladı.

İLK DURAK BELEN’Dİ

İzinde olan eşi Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Arslan ve çok sayıda belediye meclis üyesinin de yer aldığı ziyaretlerine Belen Mahallesi’nden başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık, bir kıraathanede gerçekleştirilen toplantıda halka hitaben konuşma yaptı. Saat 20.15 sularında Belen’de olan Posbıyık burada yaptığı, konuşmada Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini eleştirirken, işsizliğin, yoksulluğun ve yolsuzluğun hüküm sürdüğü Türkiye’de bu duruma bir son vermenin zamanının geldiğini, Türkiye’nin bu iktidar ile bir dört yıl daha kaybetme lüksünün bulunmadığını belirtti.

“GENÇLERİMİZİN OKUYAMAMASINA DAYANAMIYORUM.”

“Gençlerimiz işsiz. Çocuklarımız bir paket sigara alabilmek için babalarından para istemek zorunda kalıyor. Bizim bölgemizde de durum farklı değil. Karadeniz Ereğli’nin en güzel sahillerini tersaneler yapılsın diye vermemize rağmen, burada yapılan tersanelerden 7 binden fazla işçi çıkarıldı. 12 Haziran Genel Seçimleri’nde oy verirken bu gerçekleri görmenizi istiyorum…”, diyen Neriman Posbıyık, halktan kendilerine destek olmalarını istedi. Neriman Posbıyık konuşmasında özetle şu görüşleri sundu: 1’den devam: “Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız ve yaşlılarımız için yola çıktım. Sizler için vücudumu taşın altına koymaya hazırım. Bölgemizin sıkıntılarını yakından biliyorum; çünkü bu sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. Bunu gören bir kardeşiniz, bir bacınız ve ablanız olarak, bölgenin ilk ve tek kadın milletvekili olarak görev almak istiyorum. Özellikle gençlerimizin yoksulluktan okuyamamasına dayanamıyorum. Dolayısıyla da bu sıkıntıların son bulması için kadınlarımıza çok güveniyorum. Bizim kadınlarımızın başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Ancak bugüne kadar imkanlarımız yok denecek kadar azdı. Şimdi ise iktidara çok yakın olan bir CHP var. Bu fırsatı mutlaka değerlendirmeliyiz…”

“BEN DE KAVGAYA HAZIRIM.”

“…Bölgemizde yaşanan bunca sıkıntı karşısında ses çıkaran ve gerektiğinde kavga eden sadece Halil Posbıyık var. Ortaya çıkmış ve göğsünü siper etmiş, bölgesinin sorunları için mücadele ediyor. Ama kim için kavga ediyor? Bizim için, yavrularımız için. Şimdi ben de bu kavgayı sizler için vermek istiyorum. Halil Posbıyık burada kavgasını verirken ben Neriman Posbıyık da mecliste aynı kavgayı vereceğim. Ben mücadeleyi çok severim. Ama inandığım yönde ve doğru bildiğim konular için mücadele ederim. Şundan emin olabilirsiniz; ben milletvekili olursam sizi asla ve asla yalnız bırakmayacağım. Milletvekili demek mazbatasını aldıktan sonra yöresinden göç eden insan demek değildir. Milletvekili dediğin kendi yöresine sık sık gelerek sorunları yerinde dinleyen ve zamanında çözüm arayan insan demektir. Beni bulamazsanız Halil Bey’i, onu bulamazsanız beni bulacaksınız.”

HALİL POSBIYIK, VATANDAŞ YANIT VERDİ

Bu arada Belen Mahallesi’nde gerçekleştirilen halk toplantısında, bir vatandaşın Belen’de yapılan çalışmaların yeterli olmaması ile ilgili eleştirilerini yanıtlamak zorunda kalan Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da asfalt çalışmalarıyla ilgili bilgi vermek zorunluluğunu hissetti. Başkan Posbıyık yaptığı konuşmada; “Asfalt senede üç aylık bir süre içinde dökülür. Başka zaman asfalt dökülemez. Bu da genel olarak ve hava bozmazsa mayısın 15’i ile eylül arasında olur. Çünkü asfalt dökülebilmesi için yer sıcaklığının 6-7 derece olması lazımdır. Bu sıcaklık olmadığı takdirde asfalt tabana yapışmaz. Bu teknik bir konudur. Önümüzdeki dönem için 44 bin ton asfalt siparişi yaptık. Hazır vaziyette; mayısın 15’ini bekliyoruz.”, dedi. 

“YA VAR OLACAĞIZ YA YOK OLACAĞIZ !”

Belen Mahallesi’nden ayrıldıktan sonra saat 21.10’da Güzelyurt Köyü’ne geçen CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık ve beraberindeki burada da kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı. Kadınların yoğunlukta olduğu kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Bayan Posbıyık, 12 Haziran Genel Seçimleri’nin herhangi bir partinin seçimi olmadığı, ülkenin geleceğinin şekilleneceği bir seçim olacağı görüşünü yineleyerek bu seçimlerde verilecek oylarla halkın var olma ya da yok olma kararı vereceklerini iddia etti. Çocuklarımızın geleceği söz konusu olduğu zaman herkesin kenetlenmesi gerektiğini ifade eden Posbıyık, CHP’nin hiçbir dönemde olduğu kadar bu yıl iktidara çok yakın olduğunu söyledi. Posbıyık Zonguldak için bir başka büyük şansın da partilerinin birinci sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Mehmet Haberal olduğunu kaydederek; “Çok değerli hocamız Haberal’ın bölgemize gerek eğitim gerekse sağlık alanlarında getireceği yatırımları düşünemiyorum bile.”, dedi. 

KÖKSAL TOPTAN’I ELEŞTİRDİ

Diğer siyasi partilerin milletvekili aday listelerini de eleştiren Posbıyık sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “AKP’nin birinci sıra adayı Köksal Toptan… Bunu meslek edinmiş, yıllardır milletvekili. Ben öğretmenlik yıllarımdan biliyorum Köksal Toptan’ı, ancak hiçbir dönemde bölgemize bir çivi bile çakmamış bir isimdir Toptan. Sadece seçim zamanları, beyefendi alıyor ceketini “Ben geldim; bana oy vermek zorundasınız. Nasıl olsa beni seçeceksiniz…”, demeye getiriyor. İkinci sırada ise bir profesör var. Ben kendisini yeni yeni tanımaya başladım. Halk bir adayı tanımadığı zaman, o aday istediği kadar burada doğmuş olsun, bir şey değişmez. Buranın sorunlarını bilen biri değil ki. İyi bir insan olabilir. Ama asla seçildikten sonra bölgesine gelmeyecektir, kendi işiyle ilgilenmeye devam edecektir. Bize öyle milletvekilleri lazım değil…”

“TULUM ÇIKARACAĞIZ.”

“…Bu dönem çok önemli. Bu dönem bizim için mücadele edecek ve haklarımızı savunacak milletvekillerini meclise göndermemiz lazım. Önümüzde en fazla bir ayımız var. Bir ay yeri gelecek uyumayacağız ve doğruları anlamak istemeyenlerin kafasına, bu doğruları çivi gibi çakmak için çalışacağız. Hep beraber yapacağız bunu. Güzel günler çok yakında. Duygularımda asla yanılmam. CHP büyük başarı yakalayacaktır, ama bizim hedefimiz burada tulum çıkarmak. Nasıl belediye seçimlerinde gümbür gümbür tulum çıkarıyorsak, aynısını bu genel seçimlerde de yapacağız.”

YAZICILAR BAYRAM YERİ GİBİYDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık’ın 3 Mayıs Salı gecesi son ziyaret durağı ise Karadeniz Ereğli’nin Yazıcılar Köyü’ydü. 

Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan ve çocuklarla kadınların büyük ilgisiyle karşılaşan Neriman Posbıyık’ın gördüğü manzara karşısında duygularını dile getirmekte zorlandığı gözlendi.

“ALLAH’A SIĞINIYORUM.”

Yazıcılar Köyü sakinlerine hitaben konuşan Posbıyık sözlerine; “Yakın bir zaman önce bir hastalığa yakalandığım tespit edildi ve gerekli tedavilere hemen başlandı. Bu hastalığa rağmen bölgeme hizmet etmek ve sorunlarımızın meclis çatısı altında çözümüne katkıda bulunmak amacıyla ailem, sevenlerim ve dostlarım kararıma itiraz etse de bu yola çıktım. Allah’a sığınıyorum ve sizlere güveniyorum.,” cümleleriyle başladı.

“ŞLK KADIN MİLLETVEKİLİNİ SEÇME ŞANSI SİZİN OLDU.”

12 Haziran Genel Seçimleri’nin önemine işaret eden Posbıyık, Yazıcılar Köyü halkının da bu seçimde var olma ya da yok olmaya karar vereceklerini iddia etti. Halkın birlik ve beraberliğinin bozulmaması gerektiğini ifade eden Posbıyık şu görüşleri sundu: “Hepimiz bir noktada buluşalım. Siyasi düşüncelerimizi bir kenara bırakarak, mecliste bizi temsil edecek adam gibi adam, kadın gibi kadınları seçelim. İşsizlik aldı başını gidiyor. Yoksulluk aldı başını gidiyor. İşi olanlar da işlerini kaybettiler, başka bir yerde de iş bulma şansları yok. Bu işsizlik ve yoksulluk bizim kaderimiz değil. Bunu ancak sizler yok edebilirsiniz. Ben yıllardır Halil Posbıyık ile birlikte yerel siyasette mücadele ediyorum. Belediye Başkanımız Karadeniz Ereğli’yi yerel siyasette hiç mahcup etti mi? Hayır, etmedi. Şimdi de Neriman Posbıyık olarak ben yola çıktım. Seçilirsem –ki inanıyorum seçileceğime- sizler de bölgemizin ilk kadın milletvekilini meclise gönderme şansını yakalayacaksınız. Bununla da gurur duyacaksınız. Ben de sizi asla mahcup etmeyeceğim…”

“DEVLET, YOKSULUN ELİNDEN TUTMAK ZORUNDA.”

“…Ben yürekli bir insanım. Ben mücadeleci bir insanım; tuttuğumu koparırım. Doğru bildiğimin peşinden giderim. Partimin, ortaya koymuş olduğu proje ve programların ülkemizin geleceği için çok önemli ve yararlı olacağına da yürekten inanıyorum. Bir kilo pirince, bir torba kömüre adeta oyumuzu sattık. Bu, kendimizi satmak gibi bir şeydir. Ben buna tahammül edemiyorum. Ben diyorum ki; kimsenin vereceği yardıma benim ihtiyacım yok. Beni yöneten hükümetim, devletim ben zor durumdaysam benim elimden tutmak zorunda. Bu seçimlerde aklımızı başımıza toplayacağız. Bu zamana kadar yaptığımız hataların hiçbirini yapmayacağız. Çocuklarımızı düşünerek oylarımızı CHP’de bir araya getireceğiz.”

 

2044

Yorum Ekle

Yazdır
   

YORUM LİSTESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

n

10/12/2014 - 21:53 TURPÇU VE DERTLİ EREĞLİ’YE GELDİ

n

10/12/2014 - 21:41 AK PARTİ GÖREV DAĞILIMINI YAPTI

n

10/12/2014 - 21:37 MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

n

10/09/2014 - 16:28 ZİRAAT ODASI BAŞKANLARI, ULUPINAR’I ZİYARET ETTİ

n

10/09/2014 - 16:17 CHP 91 YAŞINDA

n

10/09/2014 - 16:14 POSBIYIK, CHP KURULTAYINI DEĞERLENDİRDİ..

n

10/09/2014 - 15:16 REZİDANS FACİASI TBMM GÜNDEMİNDE

n

22/05/2014 - 10:13 ÇANAKÇILAR YÖNETİM KURULU BAŞKAN’I ULUPINAR’I ZİYARET ETTİ

n

12/03/2014 - 09:46 Başkan Posbıyık Projelerini tanıttı

n

12/03/2014 - 09:41 Ulupınar’dan Acil Sağlık Hizmetleri Yatırımları…

n

06/03/2014 - 07:34 Posbıyık, Kışla Sanayi Ve Elmatepe’yi Gezdi

n

06/03/2014 - 07:22 Milletvekili Candan’dan Vakıf Sözü

n

05/03/2014 - 10:59 Kartal: “Bu yalın gerçeği kimse değiştiremez”

n

05/03/2014 - 10:50 Uysal'dan Kavaklık'a Davullu Zurnalı Çıkarma!..

n

05/03/2014 - 10:44 Özdemir “Ereğli her geçen gün kan kaybediyor”

n

27/06/2013 - 10:53 ÇAKIR, ÇAYIRLI BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

n

15/06/2013 - 08:59 ULUPINAR, BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ

n

18/01/2013 - 15:51 TÜRKER: “SAĞLIK KURUMLARI HALK ADINA DENETLENMELİ”

n

18/01/2013 - 15:24 ULUPINAR, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILDI

n

17/01/2013 - 20:05 ÖZTÜRK: “ZONGULDAK ÖLÜMLERLE ANILIR OLDU”

n

17/01/2013 - 19:59 TÜRKER: “PARLAMENTO’DA ÇİFTÇİYİ GÜÇLENDİRME KOMİSYONU KURULMALI”

n

17/01/2013 - 19:53 ZONGULDAK’IN SORUNLARI KONUŞULDU

n

17/01/2013 - 19:45 ARSLAN KELEŞ’TEN ÇAKIR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

n

17/01/2013 - 19:39 ULUPINAR, DEVREKLİ KONUKLARINI AĞIRLADI

n

17/01/2013 - 19:08 CHP’Lİ KADINLAR ANADOLU YOLLARINDA

n

26/09/2012 - 09:30 ULUPINAR, ANTALYA 9. BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI

n

30/06/2012 - 16:40 “DÖRT DÖRTLÜK EĞİTİM TUZAĞI”

n

30/06/2012 - 16:06 EREĞLİ MUHTARLARI KÖKTÜRK’E SORUNLARINI İLETTİLER

n

30/06/2012 - 16:03 KÖKTÜRK: “SORUŞTURMA BAŞLATILACAK MI?”

n

16/06/2012 - 15:13 KÖKTÜRK: “ADLİYELERİN KAPATILMASI ADALETLİ Mİ?”

n

16/06/2012 - 15:00 ULUPINAR’I, MERKEZ İLÇE YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ

n

17/03/2012 - 14:53

“TÜRKİYE’NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR”

n

27/02/2012 - 17:44 CHP Kdz. Ereğli İlçe Örgütü kurultayda ki yerini aldı

n

27/02/2012 - 17:42

Ulupınar, çalışmalara hız verdi

n

27/02/2012 - 17:30

AKP Yerel Yönetimler Toplantılarının son ayağını gerçekleştirdi

n

14/02/2012 - 16:12

Köktürk, Bozdağ’a MİT’i sordu

n

14/02/2012 - 16:04

ULUPINAR HIZLANDI

n

14/02/2012 - 15:55

MHP-AKP KAVGASI!

n

15/12/2011 - 13:12

AKP GENÇLİK KOLLARINDAN BELDE BELEDİYELERİNE ZİYARET

n

15/12/2011 - 13:09

“EĞİTİMSİZ MOLLALARA DEĞİL, ÖĞRETMENLERE KADRO VERİN”

n

15/12/2011 - 13:06

KÖKTÜRK’TEN SERT SÖZLER!..

n

15/12/2011 - 12:45

KARTAL, TEŞEKKÜR ETTİ

n

03/11/2011 - 15:43

KÖKTÜRK’TEN BAKANA SORU

n

15/09/2011 - 16:27 KALAY’DAN ZEHİR GİBİ AÇIKLAMA

n

19/08/2011 - 19:25

 “FİLYOS’A VERİLEN SÖZLER TUTULMALIDIR!..”

n

19/08/2011 - 19:21

CHP Heyeti’nden Kılıçdaroğlu ziyareti

n

19/08/2011 - 19:07 “34 Yıl Sonra Bir Araya Geldiler”

n

11/08/2011 - 14:19

KÖKTÜRK: “HABERAL’IN ZONGULDAK HALKINA KUCAK DOLUSU SELAMI VAR!..”

n

11/08/2011 - 13:55

CHP’NİN SESİ ÇIKTI!

n

14/06/2011 - 12:44

Candan, 12 Haziran’ı değerlendirdi

n

14/06/2011 - 12:38

EN BAŞARILI PARTİ CHP

n

12/06/2011 - 21:03

ZONGULDAK’TA AKP:3 CHP:2

n

12/06/2011 - 15:38

Posbıyıklar oylarını kullandı

n

12/06/2011 - 15:26

CHP’den dev konvoy

n

12/06/2011 - 15:23

CHP Mitingi

n

26/05/2011 - 13:56

“AKP SANDIĞA GÖMÜLECEK”

n

22/05/2011 - 14:30

ALAPLI`DA POSBIYIK COŞKUSU

n

22/05/2011 - 14:27

“TERMİK SANTRALE HAYIR!”

n

17/05/2011 - 20:19

“BÜYÜK DESTEK”

n

15/05/2011 - 19:02

BATUM; “POSBIYIK’A KEFİLİM”

n

15/05/2011 - 18:58

Akaya, “Hodri Meydan” dedi

n

15/05/2011 - 18:48

“Biz bir aileyiz”

n

14/05/2011 - 13:29

Posbıyıklar dur durak bilmiyor

n

14/05/2011 - 13:17

Akkaya; “AKP, Zonguldak’ta taşeron cenneti yarattı”

n

12/05/2011 - 18:16

“TOPTAN, ZONGULDAK İÇİN NE YAPTI?”

n

12/05/2011 - 16:43

“BU NASIL CHP”

n

06/05/2011 - 18:44

“Halkın Neriman Ablası”

n

06/05/2011 - 18:35

“MİLLETİMİZİN GELECEĞİ İPOTEK ALTINA ALINDI”

n

06/05/2011 - 18:28

Bağımsız Milletvekili Adayı Ali Uzun TSO’yu ziyaret etti
”Hizmet almada geriyiz”

n

06/05/2011 - 18:21

Verem Savaş’tan Posbıyık’a destek

n

11/04/2011 - 17:51

Aday Listeleri belirlendi

n

02/04/2011 - 19:28

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

n

02/04/2011 - 19:21

Kır’dan teşekkür ziyareti

n

02/04/2011 - 19:11

NERİMAN POSBIYIK’A BÜYÜK DESTEK

n

02/04/2011 - 19:02

Yazıcıoğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor

n

02/04/2011 - 18:57

Arslan Keleş, teşekkür etti

n

11/03/2011 - 13:21

POSBIYIK İSTİFA ETMEDİ

n

11/03/2011 - 13:14

YAZICIOĞLU, ADAY GİBİ!..

n

11/03/2011 - 13:03

Türker: “Her vatandaş 4 bin dolar borçlu doğuyor”

n

11/03/2011 - 12:54

Aday adayı başvuruları 14 Mart’ta sona erecek

n

04/03/2011 - 13:21

CHP İl Başkanı Tümer Peker özeleştiri yaptı

n

04/03/2011 - 13:16

CHP İlçe Başkanlığı’na atanan Kartal’dan birlik mesajı

n

26/02/2011 - 14:21

PEKER’İN EREĞLİ GAFI !..

n

26/02/2011 - 14:08

YAZICIOĞLU, “YARIŞTA BEN DE VARIM!..”

n

26/02/2011 - 13:57

Yazıcıoğlu, partisini ziyaret etti

n

03/02/2011 - 10:36 Çıladır: “Zonguldak ve Ereğli’nin kent kesimleri CHP’nin lokomotifi”

n

08/01/2011 - 19:31

TDH’liler, CHP’li oldu

n

08/01/2011 - 18:07

Yazıcıoğlu, AKP’den aday adayı

n

08/01/2011 - 17:55

CHP’den birlik beraberlik mesajı

n

08/01/2011 - 17:20

CHP Seçim startını verdi

n

24/12/2010 - 16:47

Kartal, “CHP’nin iktidar yürüyüşü başlamıştır”

n

24/12/2010 - 15:20

Köktürk, “CHP Zonguldak’a hak ettiği değeri veriyor”

n

16/12/2010 - 15:34

Balcı, gündemi değerlendirdi.

n

08/12/2010 - 14:15

CHP’den Cöbekoğlu ziyareti

n

02/12/2010 - 13:22

Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri’nden Başkan Posbıyık’a yanıt

n

02/12/2010 - 13:05

Çaycumalı vatandaşların Posbıyık sevgisi

n

02/12/2010 - 12:53

Korkutan’dan çarpıcı açıklamalar

n

07/10/2010 - 12:36

AKP’den 10 köye 10 çivi çakma projesi

n

17/09/2010 - 14:58 AKP, referandumu değerlendirdi

n

17/09/2010 - 14:35 Referandum oylarının bölgemizde ve ilçemizdeki dağılımları

 
eXTReMe Tracker

©2007 Bütün Hakları Saklıdır...
Tasarim : Canliyayin.Org