Tehlike ortadan kaldırılıyor | Şampiyon İrlanda Yolcusu | TSO, TOBB EĞİTİMİNE KATILDI | KAMPANYAYA KATILIM ÇAĞRISI… | BAHAR ALERJİSİ KAPIYI ÇALIYOR | TURPÇU VE DERTLİ EREĞLİ’YE GELDİ | GAZETECİLER DERNEĞİNDEN JANDARMA KOMUTANINA ZİYARET.. | AK PARTİ GÖREV DAĞILIMINI YAPTI | MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI | Karabük Belediyesi Yeni Parklar ile Yeşil Alanları Çoğaltıyor |

Bugün 24.01.2018

CHP Kdz. Ereğli İlçe Yönetimininin çalışmalarını sizce nasıl?

Seçenekler
Halil Posbıyık
Dr. Hüseyin Uysal
Dr. Recep Erdoğan
Mevlüt Özdemir

Sonuçları Göster

Tekil (Bugün) 551
Toplam 7674341
En Fazla 101842
Ortalama 2185
 
POSBIYIK İSTİFA ETMEDİ
 
 
Başkan Posbıyık, İstifa süresinin hemen bitiminden sonra basın toplantısı yaptı.

11/03/2011

Posbıyık şöyle konuştu: “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Genel başkan Yardımcımız Tekin’e kırgınım; Ama partime asla kırgın değilim..”

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aday adayı olacak kamu görevlilerinin yasal istifa süresinden yarım saat sonra yaptığı basın toplantısında; Kılıçdaroğlu ile Tekin’e kırgın olduğunu, ama CHP’ye küskün olmadığını söyledi.

Kendisine bizzat Kılıçdaroğlu ve Tekin tarafından 2. sıra adaylığı sözü verildiği son ana kadar telefonlarının beklenmesi istendiği halde, beklediği telefonlarının gelmemesi üzerine devam kararı aldığını belirten Posbıyık; “Sayın Kılıçdaroğlu ile Sayın Tekin’e kırgınım” şeklinde konuştu.. Posbıyık, partisine küsmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Posbıyık yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

“Biliyorsunuz 4 dönemden beri Belediye Başkanıyım. Özellikle Zonguldak’taki oyunları net gördüğüm için ve Zonguldak halkının sömürüldüğünü gördüğüm için mevcut milletvekillerinin Zonguldak’ın sorunları ile uğraşmadığını net bir şekilde gördüğüm için bu dönem milletvekili adayı olmaya kendimi hazırlamıştım. Zonguldak’ta bu tip milletvekilleriyle, ‘evet efendim, saygılar efendim’ diyen ve sadece kendi işleriyle ilgilenen milletvekilleri ile Zonguldak’ın sorunlarının aşılamayacağını ve halkın daima ekonomik yönden geriye doğru gideceğini net bir şekilde tespit ettim. İddia ediyorum bu tip milletvekilleri olduğu sürece Zonguldak’ta her geçen gün bir evvel ki günü özleyeceğiz.”

“GÜRSEL TEKİN BANA ‘HAYIRLI OLSUN’ DEDİ”

“…4 dönemdir, Ereğli halkı hangi partiden olursam olayım % 55’lere varan oylarla beni göreve getirdi. Bunun için halkıma teşekkür ediyorum. Ereğli ve Zonguldak halkına kendimi borçlu hissettiğim için bu dönem Zonguldak’tan milletvekili adayı olmayı çok arzu ettim. Çünkü niyetim sessiz ve Zonguldak’ın hakkını aramayan milletvekilleriyle Zonguldak’ın kaderinin değişmeyeceğini net bir şekilde anladığım için, Zonguldak’ı eylemler kenti yapmak için konuşan vatandaşın hakkını arayan ve bu bölgede yatırımların yapılmadığını demokratik eylemlerle ifade etmek için milletvekilliğine kendimi çok iyi hazırladım. 25 belediye meclis üyesinden 18 belediye meclis üyem var. Hepsine müteşekkirim ve bir yumruk gibiyiz. Milletvekilliği için ayrıldığım takdirde yapılacak 1. tur oylamada 3’te 2 çoğunluk gerekiyor, bizde arkamızdan gelecek 18 meclis üyemizle başkanı seçeceğimizi bildiğim için, arkamda sağlam olduğu için milletvekilliğine kendimi çok iyi hazırladım. Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gürsel Tekin’le defalarca görüşme yaptım. Her seferinde hazırlığımı yapmamı söyledi. Hatta bana haber gönderdi. 1’den devam: ‘Milletvekilliğine soyunmak isteyen Belediye Başkanları için genel bir tebliğ çıkaracağız. Halil posbıyık bundan alınmasın. 3 tane istisnamız olacak. Onlardan bir tanesi de Halil Posbıyık’ diye haber gönderdi. Uzatmadan meseleye geliyorum. En son davetiye vermek üzere Ankara’ya gittiğimde 7 Mart’ta Pelik pastanesinde birlikte kahvaltı yaptık. Bana orada ‘benim için olay bitmiştir. Hayırlı olsun. Milletvekili adayısın’ dedi. ‘Genel Başkanla da görüşmek istiyorsan arayıp randevu alayım sana’ dedi. Randevu aldı ve kendisi o gün Mardin’e gitti. ‘Benim tarafımdan her şey bitmiştir hayırlı olsun’ dedi. Randevu üzerine Genel Başkan’a gittik. Genel Başkan’a aynen şu ifadeleri kullandım: ‘Bana sadece iki kelime kullanın. Sizden iki kelime cevap istiyorum. Ben ön seçim istemiyorum. 1 veya 2. sırayı Ereğli’ye istiyorum. Bunun dışında asla bu işe girmem . Bana diyin ki Halil posbıyık senden Ereğli Belediye Başkanı olarak memnunum, mutluyum. Belediye Başkanı olarak devam et. Emredersiniz derim. Milletvekili adayı olmamama rağmen daha fazla çalışırım. Veya bana diyin ki Zonguldak zayıf halk seni seviyor, Çaycuma, Devrek’te seni seviyor. Gökçebey’de, Alaplı da seni seviyor. Sana milletvekilliğinde ihtiyacım var. Soyun diyin. 3. şıkkı söylemeyin. Bana istifa et diyip 3. veya 4. sırayı verirseniz; zaten adaylığımı koymam. Beni ortada bırakmış olursunuz’ dedim. Sözlerim çok hoşuna gitti. ‘Hazırlığını yap. Fakat MYK toplantısı olmadan ve arkadaşlarla görüşmeden prensip itibari ile net bir şey söylemem. Benim kişiliğime yakışmaz’ dedi. Zaten çok dürüst bir insan olduğunu bildiğim için ona hak verdim. ‘MYK’dan sonra ben seni arayacağım veya Gürsel Tekin ararsa da Genel Başkan beni aradı diye algılayabilirsin’ dedi.

“BANA BÜYÜK GÜVENCELER VERİLDİ”

“…Bizde büyük bir sevinçle geldik ve hazırlığımızı yapmaya başladık. İlk defa Ereğli’de merkezde 5 katlı bir bina tuttum. Afişlerimizi yaptırıp, sloganlarımızı hazırladık. Hatta bunlardan bir tanesi de ‘Zonguldak bize 4 milletvekili verdiği takdirde Zonguldak’tan bir Bakan göndereceğiz.’, Bütün sorunlarımız çözülecek diye sloganlarımı hazırlamıştım. El broşürlerimin hepsini hazırlamış vaziyetteyim. Ekiplerimi hazırladım. Çünkü bana böylesine güvenceler verildi. Ancak bu güvencelere rağmen saat 5’e kadar bana telefon edilmedi. Telefon edilmemesine de çok az üzülüyorum da, Sayın Gürsel Tekin’e özel numarasından telefon açıyorum, meşgul çıkıyor birileri ile konuşuyor. Aramaya devam ediyorum, zil çalmasına rağmen telefonuma cevap vermiyor. Çok onuruma dokundu. Çok kırıldım. Ben aradığımda telefonlara cevap verilmiyor. Genel Başkanı aradım. Her zaman beni sık sık görüştüren özel kalem müdürü, ‘Genel Başkan toplantıda’ diye telefonu bağlamıyor. Genel sekreteri aradım. ‘Kendim için üzülmüyorum. Belediye Başkanlığına devam ederim, Ancak Ereğli’de çok fanatikler var. Şimdiye kadar Ereğli’den kimse 2. sırayı alamadığı için istemeyerek partime zarar vereceğim diye korkuyorum.’, dedim. Oda bana ‘Genel Başkan sana çok değer veriyor. Çok önem veriyor’ gibi laflar etti. Bende ‘eğer değer verseydi telefonuma çıkardı. Telefonuma çıkmadı’ dedim. Daha sonra Voklan Canalioğlu ile görüştüğümde şaşkına döndü. ‘Olamaz seni göstereceklerdi’ dedi. Genel Başkan Yardımcısı Engin Atalay vasıtasıyla haber geldi. Senin işin garanti dendi. Çok fazla uzatmak istemiyorum. Beklide ben ‘Ereğli’ye 2. sıra verilecek. 2. sıra verilmezse yer yerinden oynatırım. 2. sırayı vermediğinizde Ereğli’den 3. sırayı herhangi bir aday aldığı takdirde yeri göğü inletirim’, dediğim için 2. sırada çok ısrarcı olduğum için Ereğli ve Alaplı politikası da hep kenarda kaldığı için, belki de bu durum olayı bu noktaya getirmiştir, diye düşünüyorum.

“ONURUMLA OYDADIKLARI İÇİN KIRGINIM”

“…Ama ısrarla şunu söylüyorum. Partime kırgın değilim. Partime darılamam. Partim için bu seçimlerde elimden geleni yapacağım. Ama telefonlarıma dönmedikleri için bana söz verip de beni oyaladıkları için Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ve de Sayın Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’e kırgınım. Kırgınlığımın altını çizerek ifade ediyorum. Daha önce bu olayları yaşadım. Bundan önce aday olacağım zaman CHP’den aday olacaktım. Bu başkaları tarafından farklı yorumlandı. Ereğli’den giden 10 kişi vardır. ‘Faşist adam bunu sıralamaya koymayın diyenler’, vardı.  Beni Önder Sav’a şikayet eden adamların isimleri de Ereğli’de bellidir. Onlar ve Ali Koçal’ın oyunlarına ve tezgahına geldiğim için 1. oyun orada oynanmıştır. 2. oyunda bu seferde CHP’de oynanıyor. Bu bağlamda politikaya küstüm gibi geliyor bana.

Ama ben Belediye Başkanlığıma belediye meclis üyelerimle birlikte aslanlar gibi devam edeceğim. Partime kırgın değilim. Aslanlar gibi devam edeceğim. Genel Başkanıma ve Genel Başkan Yardımcıma, onurumla oynadıkları için kırgınım. Özellikle bunu ifade etmek istedim.  

 

1699

Yorum Ekle

Yazdır
   

YORUM LİSTESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

n

10/12/2014 - 21:53 TURPÇU VE DERTLİ EREĞLİ’YE GELDİ

n

10/12/2014 - 21:41 AK PARTİ GÖREV DAĞILIMINI YAPTI

n

10/12/2014 - 21:37 MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'TAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

n

10/09/2014 - 16:28 ZİRAAT ODASI BAŞKANLARI, ULUPINAR’I ZİYARET ETTİ

n

10/09/2014 - 16:17 CHP 91 YAŞINDA

n

10/09/2014 - 16:14 POSBIYIK, CHP KURULTAYINI DEĞERLENDİRDİ..

n

10/09/2014 - 15:16 REZİDANS FACİASI TBMM GÜNDEMİNDE

n

22/05/2014 - 10:13 ÇANAKÇILAR YÖNETİM KURULU BAŞKAN’I ULUPINAR’I ZİYARET ETTİ

n

12/03/2014 - 09:46 Başkan Posbıyık Projelerini tanıttı

n

12/03/2014 - 09:41 Ulupınar’dan Acil Sağlık Hizmetleri Yatırımları…

n

06/03/2014 - 07:34 Posbıyık, Kışla Sanayi Ve Elmatepe’yi Gezdi

n

06/03/2014 - 07:22 Milletvekili Candan’dan Vakıf Sözü

n

05/03/2014 - 10:59 Kartal: “Bu yalın gerçeği kimse değiştiremez”

n

05/03/2014 - 10:50 Uysal'dan Kavaklık'a Davullu Zurnalı Çıkarma!..

n

05/03/2014 - 10:44 Özdemir “Ereğli her geçen gün kan kaybediyor”

n

27/06/2013 - 10:53 ÇAKIR, ÇAYIRLI BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

n

15/06/2013 - 08:59 ULUPINAR, BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ

n

18/01/2013 - 15:51 TÜRKER: “SAĞLIK KURUMLARI HALK ADINA DENETLENMELİ”

n

18/01/2013 - 15:24 ULUPINAR, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILDI

n

17/01/2013 - 20:05 ÖZTÜRK: “ZONGULDAK ÖLÜMLERLE ANILIR OLDU”

n

17/01/2013 - 19:59 TÜRKER: “PARLAMENTO’DA ÇİFTÇİYİ GÜÇLENDİRME KOMİSYONU KURULMALI”

n

17/01/2013 - 19:53 ZONGULDAK’IN SORUNLARI KONUŞULDU

n

17/01/2013 - 19:45 ARSLAN KELEŞ’TEN ÇAKIR’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

n

17/01/2013 - 19:39 ULUPINAR, DEVREKLİ KONUKLARINI AĞIRLADI

n

17/01/2013 - 19:08 CHP’Lİ KADINLAR ANADOLU YOLLARINDA

n

26/09/2012 - 09:30 ULUPINAR, ANTALYA 9. BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI

n

30/06/2012 - 16:40 “DÖRT DÖRTLÜK EĞİTİM TUZAĞI”

n

30/06/2012 - 16:06 EREĞLİ MUHTARLARI KÖKTÜRK’E SORUNLARINI İLETTİLER

n

30/06/2012 - 16:03 KÖKTÜRK: “SORUŞTURMA BAŞLATILACAK MI?”

n

16/06/2012 - 15:13 KÖKTÜRK: “ADLİYELERİN KAPATILMASI ADALETLİ Mİ?”

n

16/06/2012 - 15:00 ULUPINAR’I, MERKEZ İLÇE YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ

n

17/03/2012 - 14:53

“TÜRKİYE’NİN BAŞINA ÇORAP ÖRÜLMEK İSTENİYOR”

n

27/02/2012 - 17:44 CHP Kdz. Ereğli İlçe Örgütü kurultayda ki yerini aldı

n

27/02/2012 - 17:42

Ulupınar, çalışmalara hız verdi

n

27/02/2012 - 17:30

AKP Yerel Yönetimler Toplantılarının son ayağını gerçekleştirdi

n

14/02/2012 - 16:12

Köktürk, Bozdağ’a MİT’i sordu

n

14/02/2012 - 16:04

ULUPINAR HIZLANDI

n

14/02/2012 - 15:55

MHP-AKP KAVGASI!

n

15/12/2011 - 13:12

AKP GENÇLİK KOLLARINDAN BELDE BELEDİYELERİNE ZİYARET

n

15/12/2011 - 13:09

“EĞİTİMSİZ MOLLALARA DEĞİL, ÖĞRETMENLERE KADRO VERİN”

n

15/12/2011 - 13:06

KÖKTÜRK’TEN SERT SÖZLER!..

n

15/12/2011 - 12:45

KARTAL, TEŞEKKÜR ETTİ

n

03/11/2011 - 15:43

KÖKTÜRK’TEN BAKANA SORU

n

15/09/2011 - 16:27 KALAY’DAN ZEHİR GİBİ AÇIKLAMA

n

19/08/2011 - 19:25

 “FİLYOS’A VERİLEN SÖZLER TUTULMALIDIR!..”

n

19/08/2011 - 19:21

CHP Heyeti’nden Kılıçdaroğlu ziyareti

n

19/08/2011 - 19:07 “34 Yıl Sonra Bir Araya Geldiler”

n

11/08/2011 - 14:19

KÖKTÜRK: “HABERAL’IN ZONGULDAK HALKINA KUCAK DOLUSU SELAMI VAR!..”

n

11/08/2011 - 13:55

CHP’NİN SESİ ÇIKTI!

n

14/06/2011 - 12:44

Candan, 12 Haziran’ı değerlendirdi

n

14/06/2011 - 12:38

EN BAŞARILI PARTİ CHP

n

12/06/2011 - 21:03

ZONGULDAK’TA AKP:3 CHP:2

n

12/06/2011 - 15:38

Posbıyıklar oylarını kullandı

n

12/06/2011 - 15:26

CHP’den dev konvoy

n

12/06/2011 - 15:23

CHP Mitingi

n

26/05/2011 - 13:56

“AKP SANDIĞA GÖMÜLECEK”

n

22/05/2011 - 14:30

ALAPLI`DA POSBIYIK COŞKUSU

n

22/05/2011 - 14:27

“TERMİK SANTRALE HAYIR!”

n

17/05/2011 - 20:19

“BÜYÜK DESTEK”

n

15/05/2011 - 19:02

BATUM; “POSBIYIK’A KEFİLİM”

n

15/05/2011 - 18:58

Akaya, “Hodri Meydan” dedi

n

15/05/2011 - 18:48

“Biz bir aileyiz”

n

14/05/2011 - 13:29

Posbıyıklar dur durak bilmiyor

n

14/05/2011 - 13:17

Akkaya; “AKP, Zonguldak’ta taşeron cenneti yarattı”

n

12/05/2011 - 18:16

“TOPTAN, ZONGULDAK İÇİN NE YAPTI?”

n

12/05/2011 - 16:43

“BU NASIL CHP”

n

06/05/2011 - 18:44

“Halkın Neriman Ablası”

n

06/05/2011 - 18:35

“MİLLETİMİZİN GELECEĞİ İPOTEK ALTINA ALINDI”

n

06/05/2011 - 18:28

Bağımsız Milletvekili Adayı Ali Uzun TSO’yu ziyaret etti
”Hizmet almada geriyiz”

n

06/05/2011 - 18:21

Verem Savaş’tan Posbıyık’a destek

n

11/04/2011 - 17:51

Aday Listeleri belirlendi

n

02/04/2011 - 19:28

ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI

n

02/04/2011 - 19:21

Kır’dan teşekkür ziyareti

n

02/04/2011 - 19:11

NERİMAN POSBIYIK’A BÜYÜK DESTEK

n

02/04/2011 - 19:02

Yazıcıoğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor

n

02/04/2011 - 18:57

Arslan Keleş, teşekkür etti

n

11/03/2011 - 13:21

POSBIYIK İSTİFA ETMEDİ

n

11/03/2011 - 13:14

YAZICIOĞLU, ADAY GİBİ!..

n

11/03/2011 - 13:03

Türker: “Her vatandaş 4 bin dolar borçlu doğuyor”

n

11/03/2011 - 12:54

Aday adayı başvuruları 14 Mart’ta sona erecek

n

04/03/2011 - 13:21

CHP İl Başkanı Tümer Peker özeleştiri yaptı

n

04/03/2011 - 13:16

CHP İlçe Başkanlığı’na atanan Kartal’dan birlik mesajı

n

26/02/2011 - 14:21

PEKER’İN EREĞLİ GAFI !..

n

26/02/2011 - 14:08

YAZICIOĞLU, “YARIŞTA BEN DE VARIM!..”

n

26/02/2011 - 13:57

Yazıcıoğlu, partisini ziyaret etti

n

03/02/2011 - 10:36 Çıladır: “Zonguldak ve Ereğli’nin kent kesimleri CHP’nin lokomotifi”

n

08/01/2011 - 19:31

TDH’liler, CHP’li oldu

n

08/01/2011 - 18:07

Yazıcıoğlu, AKP’den aday adayı

n

08/01/2011 - 17:55

CHP’den birlik beraberlik mesajı

n

08/01/2011 - 17:20

CHP Seçim startını verdi

n

24/12/2010 - 16:47

Kartal, “CHP’nin iktidar yürüyüşü başlamıştır”

n

24/12/2010 - 15:20

Köktürk, “CHP Zonguldak’a hak ettiği değeri veriyor”

n

16/12/2010 - 15:34

Balcı, gündemi değerlendirdi.

n

08/12/2010 - 14:15

CHP’den Cöbekoğlu ziyareti

n

02/12/2010 - 13:22

Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri’nden Başkan Posbıyık’a yanıt

n

02/12/2010 - 13:05

Çaycumalı vatandaşların Posbıyık sevgisi

n

02/12/2010 - 12:53

Korkutan’dan çarpıcı açıklamalar

n

07/10/2010 - 12:36

AKP’den 10 köye 10 çivi çakma projesi

n

17/09/2010 - 14:58 AKP, referandumu değerlendirdi

n

17/09/2010 - 14:35 Referandum oylarının bölgemizde ve ilçemizdeki dağılımları

 
eXTReMe Tracker

©2007 Bütün Hakları Saklıdır...
Tasarim : Canliyayin.Org